Czy dzięki witaminom jesteśmy zdrowsi?

ProSzkliwo dla dzieci ten lek to Proszek do inhalacji

Oczywiście, że tak. Każdy z nas może poczuć się lepiej, kiedy będzie się zdrowo odżywiał. Oczywiście najważniejsze są witaminy na talerzu, czyli pełnowartościowe posiłki. Co jest tymi witaminami na talerzu? Przede wszystkim warzywa i owoce. Właśnie one mają najwięcej witamin i powinny być stałym elementem codziennej diety.

Ciężko sobie wyobrazić zarówno dietę młodego człowieka, jak i kogoś dorosłego bez warzyw i owoców. Owszem trzeba jeść mięso i węglowodany, bowiem są one istotnym elementem naszego jadłospisu, ale bez jedzenia produktów pełnych witamin z pewnością nie będziemy czuć się dobrze i zdrowo.

Dlatego też warto, aby nasza dieta była zbilansowana, aby znajdowały się w niej równe proporcje jeśli chodzi o poszczególne składniki. Dlatego też zadbajmy o to, aby zawsze, podczas każdego, z pięciu niewielkich posiłków znajdowały się na naszych talerzach warzywa i owoce.

Warto zastąpić nimi niezdrowe przekąski. Zamiast zagryzać chipsy i ciasteczka, lepiej postawić na zdrowe, witaminowe przekąski, jakimi są owoce i warzywa. Takie postępowanie z pewnością wyjdzie nam na zdrowie. Dlatego też zastanówmy się nad tym co jemy i zmieńmy swoją dietę na zdrowszą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *