Co mają jeść dzieci?

http://www.gsk.com.pl/produkty/Alfadiol-1mcg-kapsulki-miekkie.html

Mamy martwią się, że ich pociechy odżywiają się bardzo źle. Okazuje się bowiem, że powinny jeść warzywa i owoce, ale wolą ciastka, chipsy i fast foody. A przecież można to zmienić podając dzieciom witaminy na talerzu.

Jak to zrobić? Jak przechytrzyć maluchy i podawać im owoce i warzywa zamiast słodyczy. Wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne. Można wziąć przykład z japońskich mam. Przygotowują one dzieciom śniadania, które wyglądają jak dzieła sztuki. Wkładają im do pudełeczek warzywa powycinane w kształty zwierzęce, układają im kompozycje obrazkowe na talerzykach, a więc dzieci mają nie tylko witaminy na talerzu, ale i kolorowe obrazki. To bardzo ciekawe i sprytne. Dzieci o wiele chętniej jedzą takie posiłki niż zwykłe nudne potrawy, złożone z mięsa, węglowodanów – ryżu, kaszy lub ziemniaków i surówki.

A więc mama, która chce dzieciakom serwować witaminy na talerzu musi się trochę postarać. Musi wykazać się twórczą inwencją, aby jej dziecko zechciało spojrzeć na zdrowe jedzenie oraz jeść je ze smakiem.

Trzeba się więc wykazać odrobiną cierpliwości przy przygotowywaniu posiłków dla dziecka, a nie zmuszać je do jedzenia warzyw i owoców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *